Külaliskorter Võrus Siksali Looduspuhkus Projektid Siksali Arendusselts


Koolitused

Loodussõbraliku ehituse ja restaureerimise koolitused juulis-augustis

- 26.—28. juuli Puitesemete restaureerimine :aknad, uksed, trepid jms (õpime, kuidas saab korda teha vana akna ja ukse või muu väiksema mööblieseme. Osalejad on teretulnud koolitusele kaasa võtma ka enda korda tegemist vajava eseme!).

- 29.—30. juuli Loodussõbralik välisviimistlus:looduslikud välisviimistluseks sobivad materjalid ja töövõtted (tutvustatakse erinevaid õlisid-värve, kaasa saab lüüa laastukatuse ning erinevate puitpindade töötlemisel)

- 31. juuli—1. august Loodussõbralik siseviimistlus: savikrohvi ja lubikrohvi kasutamine sise-viimistluses (tutvustatakse nii kahjustada saanud savikrohvi uuendamist kui uue pinna krohvimist savi- ja lubikrohviga; vana telliskiviseina restaureerimist; palgivahede takuga toppimist. Igas töös saab ka ise kaasa lüüa)

Koolituste läbiviimist toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Euroopa Komisjoni Elukestva õppe programm

- 30.juuli-1.august Loodussõbraliku  ehituse koolitus: mätaskatus. Kogenud ekspertide (OÜ Vana Maja) juhendamisel viiakse praktiliselt läbi puitkonstruktsioonide ehituse õpe (välisvöö, tugipostide, katusetalade,sarikate, laudise paigaldus, immutustööd puidukaitsevahendiga) ning katuse kattematerjalide paigaldamise õpe (ruberoidi ja hüdroisolatsiooni paigaldus, mätaste paigaldus)

 

- 4.-8.august Traditsioonilise ehituse koolitus: aiad, väravad, maakivi.  

   4.-6. augustil tutvustatakse aedasid maarahva traditsioonis, aiaehitusmaterjale muiste ja tänapäeval. Praktiliselt tehakse läbi nii vahemat tüüpi puust tarade (püstandaed) kui uuemat tüüpi (lippaed) ehitus, käsitletakse ka värava ehitust.

   7.-8. augustil räägitakse  mörtidest, kivide valimisest, kivimüüri/seina ja -trepi ehitamisest, samuti peenematest kivitöödest. Loomulikult saab ka ise kaasa lüüa!

 

- 9.-15.august Loodussõbralik restaureerimine ja traditsiooniline ehitus

   9.-10. august Loodussõbralik välisviimistlus:looduslikud välisviimistluseks sobivad materjalid ja töövõtted (tutvustatakse erinevaid õlisid-värve, kaasa saab lüüa laastukatuse ning erinevate puitpindade töötlemisel)

   11.-12. august Loodussõbralik siseviimistlus: savikrohvi ja lubikrohvi kasutamine sise-viimistluses (tutvustatakse nii kahjustada saanud savikrohvi uuendamist kui uue pinna krohvimist savi- ja lubikrohviga; vana telliskiviseina restaureerimist; palgivahede takuga toppimist. Igas töös saab ka ise kaasa lüüa)

  13.-15. august Puitesemete restaureerimine: aknad, uksed, trepid jms (õpime, kuidas saab korda teha vana akna ja ukse või muu väiksema mööblieseme. Osalejad on teretulnud koolitusele kaasa võtma ka enda korda tegemist vajava eseme!).

Koolituste läbiviimist toetab LEADER programm.

Koolitused on praktilise suunitlusega - igal pool saab ise käed külge panna!

Tutvustatakse nii töövahendeid, töövõtteid kui materjale. Kohapeal saab ka ekspertidelt konsultatsiooni, samuti võib kaasa võtta näiteks enda korda tegemist vajava akna või pisema mööblieseme.

Täpsemat teavet koolituste sisu kohta saab meistrilt, restauraator Kalle Kase'lt, tel 5208233.

Lisainformatsioon:

  • Koolituste hind: 100kr/päev inimese kohta, mis sisaldab ka toitlustamist
  • Registreerumise kinnituseks on osalustasu kandmine MTÜ Siksali Arendusselts arveldusarvele 221019404793.
  • Koolituspäevade algus 10.00, lõpp nii kuidas kujuneb (ca 16.00 eeldatavasti)
  • Toimumise koht: Siksali, Voki küla, Vastseliina vald.

Soovitus Võru poolt tulijatele: mitte Võru kesklinnast läbi sõita, vaid tulla mööda ringteed.

Kui ringteed mööda jõuate välja Võru-Luhamaa mnt-le, siis sealt edasi sõita ca 7 km Vastseliina poole. Paremal pool tee ääres silt "Vastseliina vald". Kohe peale silti pöörata kruusateele paremale, mida mööda sõita 2 km kuni otse enam ei saa, pöörata paremale. Veel edasi 1 km kuni vasakul on näha nõukogudeaegne karjalaut, selle eest pöörata vasakule. Sõita läbi talu hoovist ning paarisaja meetri pärast on vasakul kaks postkasti (millest ühel kirjas "Siksali"), peale postkaste pöörata vasakule. Veel paarsada meetrit ning tee ääres ongi silt Siksali (paremal).

Olete oodatud koos perega - lastele palliplatsid, külakiik, batuut, liivakast jms.

Kohapeal saab ka telkida.

Vt lisainfo rubriigis Siksali Looduspuhkus - Turismiteenused.

Kontakt: Kaidi-Mari Liping, kaidimari@siksali.ee, tel 55655172


Kuulutus 2010 KIK koolitused Siksalis (.pdf | 217.4kb)
Kuulutus 2010 koolitused Siksalis (.pdf | 270.5kb)

Erasmus + materials, Siksali Development Centre
 Here you can download necessary information about our organisation to include us in your project partnership!
[07-03-2014]
ECONAT LdV projekt lõppenud
 Lõppes ligi 2aastane rahvusvaheline koostööprojekt. Vaata lisa!
[12-10-2013]
Külaliskorter Võrus nüüd avatud!
 Tere tulemast Võru kesklinnas olevasse külaliskorterisse! Vt täpsemalt rubriigist KÜLALISKORTER VÕRUS!
[20-05-2013]
banner
Siksali Arendusselts
IN ENGLISH
Üldinfo
Kontaktandmed
Aastaaruanded
sisukaart | avalehele
System & Design by mturundus