Külaliskorter Võrus Siksali Looduspuhkus Projektid Siksali Arendusselts


Grundtvig - WOYP (2012-2014)

LLP

MTÜ SIKSALI ARENDUSSELTS osaleb partnerina 2-aastases tervisliku toitumise alases Grundtvig õpikoostööprojektis „What’s On YOUR Plate? We Feel GREAT! Cross-cultural inter-generational learning: fostering a healthier lifestyle through creativity, literacy and video production“

 

Projekti koordinaatoriks on British Film Institute  Suurbritanniast, teisteks osalevateks partneriteks on:

Federation of Associations of Adult Education – Hispaania

Firma ED, SIA – Läti

 EUROCULTURA - Itaalia

Îzmir Life Plus Association – Türgi

 

Projekti teemavaldkonnaks on tervislik toitumine ja tervislikud eluviisid. Eesmärgiks on võrrelda toitumisharjumusi erinevates partnerriikides, nende muutumist aja jooksul põlvest-põlve ning suunata inimesi tervislikuma eluviisi poole lõbusate, loovate ja kaasahaaravate õppimismeetodite abil, mis sobiksid erinevatele vanuserühmadele (noortest täiskasvanutest kuni eakateni välja).

Põhitähelepanu pööratakse just tervisliku toitumise aspektidele ning õppijate kogemuste vahetusele (alates õpiringidest või vabas vormis vestlusringidest kuni kogemuste jagamiseni läbi kodulehe, filmi, kirjanduse).

Soovitakse esile tuua peretraditsioone nagu terve perega regulaarselt koos söömine, terve perega koos tervisliku söögi valmistamine. Et tegu on rahvusvahelise projektiga, siis tutvutakse nende teemadega ka teistes riikides. Samuti omandatakse teadmisi filmi tegemise protsessist.

Kavandatavateks tegevusteks on:

  • Töö kohalike täiskasvanud õppijatega – arutletakse tervisliku toitumise ja valikuvõimaluste teemadel, jagatakse eri riikide retsepte, valmistatakse ja proovitakse tervislikke lemmiktoite
  • Taustauuringud – söögitegemise videote väljatöötamiseks uuritakse eelnevalt retsepte jms
  • Videote filmimine – filmimine on oluline osa projektist, mille käigus oselajad õpivad tundma digitaalse filmi tegemise protsessi (kontseptsioon, käsikiri, koht, valgustus, tehniline varustus, meeskond, järeltöötlus, formaadid jms)
  • Retseptivihikute koostamine. Projekti tulemusena valmib brošüür valimikuga eri riikide tervislike toitude retseptidest.
  • Kodulehekülje loomine – tänu projekti kodulehele saavad projekti raames valminud materjalidega tutvuda laiad sihtrühmad ka peale projekti lõppu.

 

Projektis osalevatele meeskonnaliikmetele/personalile ning ka õppijatele on projekt võimaluseks omandada uusi oskusi filmimise ja videote valmistamise alal. Õppijad saavad teadlikumaks tervislikust toitumisest lõbusal ja lihtsal moel ning loodetavasti mõjutab see neid tegema õigeid valikuid toitumisharjumuste osas edasises elus.

Peale projekti lõppu jäävad kestma projekti tulemused: DVD, retseptiraamat, koduleht.

Lisainfo projekti kodulehel: www.onyourplate.eu

 Erasmus + materials, Siksali Development Centre
 Here you can download necessary information about our organisation to include us in your project partnership!
[07-03-2014]
ECONAT LdV projekt lõppenud
 Lõppes ligi 2aastane rahvusvaheline koostööprojekt. Vaata lisa!
[12-10-2013]
Külaliskorter Võrus nüüd avatud!
 Tere tulemast Võru kesklinnas olevasse külaliskorterisse! Vt täpsemalt rubriigist KÜLALISKORTER VÕRUS!
[20-05-2013]
banner
Projektid
IN ENGLISH
Kohalikud projektid
Rahvusvahelised projektid
Toetajad
Lingid
sisukaart | avalehele
System & Design by mturundus